Vláknina

  
Náš velký pomocník při hubnutí

Byť je sama o sobě jen těžko stravitelná a není tak pro naše tělo zdrojem energie, patří vláknina k velmi důležitým složkám našeho jídelníčku. Pro lidské zdraví je konzumace vlákniny naprosto nezbytná a to platí pro oba její druhy – rozpustnou i nerozpustnou. Vláknina významně podporuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu a přispívá k posílení imunity.

Doporučované množství vlákniny pro dospělého člověka je 30 g, z čehož celou třetinu by měla tvořit vláknina rozpustná. V praxi se však kontrolováním obsažené vlákniny příliš nezabýváme a v běžných potravinách sníme průměrně sotva polovinu doporučené dávky. Rozpustná vláknina umí velmi dobře vstřebávat vodu, nabobtnat a svým zvýšeným objemem v žaludku tak zahnat pocit hladu a zamezit nadbytečné konzumaci jídla. Díky této své schopnosti hraje právě rozpustná vláknina zásadní roli při úspěšném a zdravém hubnutí.

Nové koktejly na hubnutí fit&slim® Plus obsahují v denní dávce (tj. 2 porcích) vysoké množství rozpustné vlákniny inulin (6 gramů).

Inulin se po smíchání s tekutinou mění v gelovitou hmotu mnohem většího objemu, díky které máme delší dobu plný žaludek a pomaleji vstřebáváme cukry do krve.

Vysoký obsah inulinu významně zvyšuje sytící schopnost koktejů a bezpečně pomáhá oddálit hlad a omezit chutě.

  

Inulin a jeho význam pro naše zdraví

  
Inulin nejen pozitivně působí na proces hubnutí, ale přispívá našemu zdraví i jinak. Jakožto účinné prebiotikum je v tlustém střevě živnou půdou pro důležité bakterie Lactobacillus biffidus. Upravuje tak vyprazdňování a výrazně podporuje imunitní systém. Inulin pomáhá také upravovat hladinu krevního cukru v krvi, snižovat tlak a citlivost vůči inzulínu. Výborně se hodí všem, kteří trpí cukrovkou.

Pozitivní účinky inulinu pomáhá zvyšovat hladinu HDL (dobrého) cholesterolu snižuje riziko srdečních onemocnění (podporuje vstřebávání triglyceridů) upravuje krevní cukr a snižuje krevní tlak upravuje vyprazdňování podporuje imunitu pomáhá vstřebání některých látek (např. vápníku)